ОГЛАСИ

Распоред на закажаните собири со граѓани

Вести | Охрид | 30.01.2018 10:29Посети : 1026

Од локалната самоуправа информираат за термините и распоредот на собирите со граѓани што ќе се одржат во текот на месец февруари. Првиот собир е закажан на 05.02.2018 година со почеток во 18,00 часот, во зградата на општина Охрид сала 1, за жители на урбана заедница 1“ Стар Град“. Истиот ден со почеток во 19.30 часот ќе се одржи Собир на граѓани за жители на урбана заедница 2 “Центар“.На 06.02.2018 година со почеток во 18,00 часот, во просторија во зградата на ОУ „Св.Климент Охридски“-Даљан собир на граѓани за жители на урбана заедница 4 “Воска“. Истиот ден со почеток во 19,30 часот, во зградата на општина Охрид сала 1 за жители на урбана заедница 3 “Кошишта“.


На 08.02.2018 година со почеток во 18 часот, во зградата на општина Охрид сала 1 е закажан терминот за жители на урбана заедница 5 “Лескајца“, а во 19.30 часот, во зградата на општина Охрид сала 1 за жители на урбана заедница 7 “7 Ноември“.


Собир на граѓани на 09.02.2018 година со почеток во 18 часот, во зградата на општина Охрид сала 1 за жители на урбана заедница 9 “8-ми Септември“, а во 19.30 часот, во зградата на општина Охрид сала 1 за жители на урбана заедница 13 “Железничка“. На 12.02.2018 година со почеток во 18 часот, во зградата на општина Охрид сала 1 за жители на урбана заедница 6 “Даме Груев“, истиот ден со почеток во 19.30 часот, во просторија во зградата на ОУ“ Христо Узунов“ за жители на урбана заедница 10 “ Горна Влашка Маала“.


Собир на граѓани на 13.02.2018 година со почеток во 18 часот, во зградата на оу “Христо Узунов “ за жители на урбана заедница 12 “Гоце Делчев“ и жители на месна заедница Рамне. Собир на граѓани на 13.02.2018 година со почеток во 19.30 часот, во зградата на домот на УЗ “Радојца Новичиќ“ на ул.“Радојца Новичиќ“ за жители на урбана заедница 14 “ Радојца Новичиќ.


Собир на граѓани ќе се одржи и на 16.02.2018 година со почеток во 18 часот, во зградата ОУ “Христо Узунов“ за жители на урбана заедница 11 “Видобишта“, а во 19.30 часот, во зградата на општина Охрид сала 1 за жители на урбана заедница 15 “ 15 Корпус“.


Собир на граѓани ќе се одржи на 19.02.2018 година со почеток во 18 часот, во зградата на ОУ “Григор Прличев“ во Рача, за жители на урбана заедница 16 “Рача“ и жители на месна заедница Велестово с. Велестово. Последниот закажан собир на граѓани ќе се одржи на 19.02.2018 година со почеток во 19.30 часот, во зградата на општина Охрид сала 1 за жители на урбана заедница 8 “Билјанини Извори.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833