ОГЛАСИ

Литургија за празникот Св.Атанасиј Велики

Вести | Охрид | 30.01.2018 12:33Посети : 832

Дебарско–кичевската епархија ги известува своите православни верници дека на 31-ви Јануари, среда, во метохот на манастирот Св. Наум Охридски–„Св.Атанасиј Велики“–Љубаништа, со почеток во 9 часот, ќе се служи света архиерејска литургија по повод празникот „Св. Атанасиј Велики“. Ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско–кичевски и Администратор Австралиско–сиднејски, г. Тимотеј.Дебарско – кичевската епархија ги повикува сите свои верници на заедничко прославување на овој празник.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833