ОГЛАСИ

Абутовиќ ќе му се придружи на Талески во Рајн Некар

Спорт | Свет | 30.01.2018 17:30Посети : 273

Еден од ракометарите со најдолг стаж во Вардар, Илија Абутовиќ после завршувањето на оваа сезона ќе се збогува со Скопје и ќе го засили германскиот тим Рајн Некар Левен.„Лавовите“ во друштво на тренерот Јакобсен го преставија специјалистот за одбрана кој ќе му се придружи на Филип Талески кој ги брани на германскиот шампион.

- Клубот има долгодишна визија и јас со моите настапи сакам да придонесам што повеќе за остварување на високите цели. - изјави на презентацијата Абутовиќ.Ракометниот клуб Вардар следната сезона ќе биде со изменат лик. Заминувањето од Јане Сандански го официјализираа тренерот Раул Гонзалес, Арпад Штербик, Лука Циндриќ и Мијајло Марсениќ.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1404 гласови (88%)

Не - 194 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833