ОГЛАСИ

Муслиу го „издрибла“ Вардар и ја засили Шкендија

Спорт | Македонија | 30.01.2018 19:53Посети : 525

Репрезентативец на Македонија, Висар Муслиу е најновото засилување во зимскиот преоден рок за есенскиот шампион во Првата лига, Шкендија.Муслиу за да ја засили тетовска Шкендија го „издрибла“ Вардар, кој направи почетничка грешка при потпишувањето на договорот со дефанзивецот. Скопските „црвено црни“ во договорот кој бил аматерски вметнале клаузула Муслиу да не може да премине во друг македонски клуб, а ако дојде понуда од странство веднаш да биде ослободен од обврските.

Клаузулата во договорот максимално и итро ја искористи Шкендија која со помош на Фудбалскиот клуб Приштина го ангажираше перспективниот дефанзивец. Приштина со интересот за Муслиу ја активираше клузулата и после ангажманот го позајми на шест месеци во Шкендија.Во иднина клуб од рангот на Вардар не смее да дозволува вакви киксови во правните работи кои одат на штета на екипата. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833