ОГЛАСИ

МКФ не наиде на заинтересираност за организирање на Купот

Спорт | Македонија | 30.01.2018 20:10Посети : 293

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) се соочува со одредени проблеми, откако никоја екипа не се пријави за организирање на завршницата од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција.Куќата на кошарката завршницата во Купот на Македонија ќе мора да ја организира во сопствена режија, а допрва треба да го избере градот домаќин и спортската сала.

Организацијата на завршницата од Купот на Македонија чини 500 000 денари, што очигледно е премногу за сите клубови во нашата земја.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833