ОГЛАСИ

Џиџи Буфон во голем стил се врати помеѓу стативите (видео)

Спорт | Свет | 30.01.2018 21:36Посети : 371

Џиџи Буфон во голем стил со одбранет пенал на дуелот помеѓу Аталанта и Јувентус во 1/2 финалето во Купот на Италија се врати помеѓу стативите. Искусниот чувар на мрежата го прочита ударот на Гомез и го задржа минималното водство (1-0) после 45 минути игра во Бергамо.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1235 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833