ОГЛАСИ

Свонси и Чех ги разоружаа „топчиите“ на Либерти (видео)

Спорт | Свет | 30.01.2018 22:43Посети : 493

Фудбалерите на Свонси освоија значајни три бодови во трката за опстанок победувајќи го Арсенал (3-1) пред своите гледачи во 25-та рунда од Премиер лигата.Домашните фудбалери до трите бодови стигнаа со голема помош од голманот на Арсенал, Петр Чех кој при резултат 1-1 со кардинална грешка им поклона погодок за водство на „лебедите“. До крајот на мечот домаќините не само што го задржаа, туку го зголемија водството за конечна победа 3-1.Ливерпул, пак, со триумфот на гостински терен кај Хадерсфилд (3-0) направи чекор кон обезбедување на четвртото место на табелата кое води во Лигата на Шампиони.

Резултати: Свонси - Арсенал 3-1, Вест Хем - Кристал Палас 1-1, Хадерсфилд - Ливерпул 0-2.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833