ОГЛАСИ

Игуаин и Буфон му ја отворија вратата на Јуве за финалето во Купот (видео)

Спорт | Свет | 30.01.2018 22:55Посети : 334

Најскапиот фудбалер во Серија А, Гонзало Игуаин и најдобриот голман, Џиџи Буфон му ја отворија вратата за финалето во Купот на Италија на Јувентус кој славеше со минимални 1-0 на гостувањето кај Аталанта во Бергамо во првиот меч од полуфиналето.Аргентинецот во втората минута погоди за водство 1-0, додека италијанската голманска легенда во 20-та минута одбрани пенал и го задржа водството на својот тим.
„Бјанконерите“ не дозволија нова шанса за домаќините и забележаа победа која во голема мера значи пласман во финалето на националниот Куп.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833