ОГЛАСИ

Последен ден од зимскиот преоден рок во светскиот фудбал

Спорт | Свет | 31.01.2018 10:21Посети : 271

Зимскиот преоден рок дојде до самиот крај, а екипите уште денеска можат да ангажираат нови фудбалери кои ќе имаат право да настапуваат во пролетниот дел од сезоната.


Неколку трансфери се очекуваат да се финализираат. Пјер Америк Обамејанг треба да го официјализира преселувањето во Арсенал, а Челси и Манчестер Сити во завршниот ќе преговараат со Оливие Жиру и Ријад Марез.

Се очекува англичаните да бидат најактивни, но не се исклучува можноста и некоја екипа од другите лиги да го преземе приматот и да го направи трансферот кој ќе го одбележи последниот ден од рокот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1404 гласови (88%)

Не - 194 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833