ОГЛАСИ

Охриѓанец физички нападнат во пицерија

Вести | Охрид | 31.01.2018 12:49Посети : 4609

38-годишен охриѓанец, пред два дена, во охридската Полициска станица пријавил дека физички бил нападнат од страна на три лица во пицерија на улицата „Кеј Македонија“. Според пријавата, на 29-ти јануари, околу 23.30 часот лицето кое пријавило, отишло во пицеријата откако му се јавило лице од Охрид. По доаѓањето седнало на маса на која седеле уште две лица, едно од Охрид и од Струга.По кратко време, стружанецот со рака го удрил охриѓанецот во пределот на главата, а веднаш потоа добил удар и од лицето кое му се јавило да дојде во пицеријата.


Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид. Во врска со настанот во Полициската станица Струга на разговор било повикано едно од лицата, а останатите две биле приведени и со нив бил извршен информативен разговор.


Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833