ОГЛАСИ

Неверојатно среќен и плоден ден на трансфер пазарот за Арсенал

Спорт | Свет | 31.01.2018 15:54Посети : 709

Навивачите на Арсенал брзо ќе го заборават поразот од Свонси во синоќешниот меч во Премиер лигата, откако клубот го потврди ангажманот на Пјер Америк Обамејанг и продолжувањето на договорот со Месу Озил.Целокупниот трансфер на Обамејанг од Борусија Дортмунд во Арсенал изнесува 56 милиони фунти и Габонецот го презема епитетот најскапо засилување во историјата на „топчиите“.

Германскиот репрезентативец Озил ја продолжи верноста со Арсенал и во клубот најмалку ќе остане до јуни 2021 година. 29-годишниот фудбалер со новиот договор ќе заработува 350 000 фунти неделна плата и ќе биде еден од најплатените во Премиер лигата.

Во последните мигови од преодниот рок Арсенал можеби ќе се засили во дефанзивната линија, ако успее да најде заеднички јазик со Челси за размена на Оливие Жиру со Давид Луиз.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833