ОГЛАСИ

Жиру официјално во Челси, Бачуajи на позајмица во Дортмунд

Спорт | Свет | 31.01.2018 18:23Посети : 430

Францускиот напаѓач Оливие Жиру го напушти Арсенал, но остана во Лондон, откако договори соработката со екипата на Челси.31-годишниот фудбалер со „сините“ потпиша договор 18 месеци и на грбот ќе го носи бројот 18. - Челси е еден од најголемите клубови во Премиер лигата. Клубот има освоени најмногу трофеи последните години и токму тоа ми беше препорака да дојдам тука. Со нетрпение го чекам моментот кога ќе истрчам на теренот со дресот на Челси.Доаѓањето на Жиру значеше преселба на Мачу Бачујаши на шестмесечна позајмица во Борусија Дортмунд поради голема конкуренција. Бачујаши во редовите на „милионерите“ ќе има задача да го замени Пјер Америк Обамејанг кој се пресели во Арсенал.Неверојатно среќен и плоден ден на трансфер пазарот за Арсенал


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833