ОГЛАСИ

Манчестер јунајтед ќе испрати понуда до ПСЖ за Нејмар!

Спорт | Свет | 01.02.2018 16:01Посети : 518

Манчестер јунајтед ќе испрати понуда до ПСЖ за ангажман на бразилската ѕвезда Нејмар, пишува угледниот „Дон Балон“.Тимот на Жозе Мурињо е спонзориран од американскиот автомобилски гигант „Шевролет“, каде сметаат дека ангажманот на Нејмар ќе и помогне на компанијата да ја прошири продажбата во Европа и Азија.


Португалскиот стратег веројатно би бил пресреќен доколку се оствари овој трансфер, но за тоа се прашува и Реал Мадрид, кој засега е фаворит број еден за потпис на Нејмар, доколку бразилскиот ас го напушти ПСЖ.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833