ОГЛАСИ

Победата на Феникс во сенка на тешката повреда на Ајзеа Канан

Спорт | Свет | 01.02.2018 16:30Посети : 184

Феникс Санс ја прекинаа губитнилката серија, совладувајќи го Далас со 102:88, во натпревар кој го одбележа тешката повреда на бекот шутер Ијзеа Канан, кој во првата четвртина се здоби со скршеница на левиот скочен зглоб. Моментот на повредата може да го видите на следниот ЛИНКРукито Џош Џексон одигра меч на кариерата со 21 поен. Него го следеше Варен со 20, нанесувајќи им го на „Маверикс“ петтиот пораз во серија, осми во последните девет натпревари.


OhridNews


 


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833