ОГЛАСИ

Љупчо Далчев го засили Кораб

Спорт | Охрид | 02.02.2018 10:03Посети : 1695

Поранешниот капите на Охрид, Љупчо Далчев е најновото засилување за лидерот во Третата лига југо-западен регион, Кораб.Далчев на првиот меч во новиот клуб постигна два погодоци во победата 5-2 над Октиси и уште на стартот се покажа како вистинско засилување за тимот предводен од Гони Мерко.

Екипата на Кораб од Дебар првата полусезона во Третата лига ја помина прва низ целта со сериозни амбиции за влез еден ранг погоре, односно во Втората лига запад.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833