ОГЛАСИ

Жестока казна за судијата-фајтер во Франција (видео)

Спорт | Свет | 02.02.2018 10:32Посети : 910

Комисијата во француската Прва лига му одреди жестока и брутална казна на судијата Тони Шапрон кој удри фудбалер после меѓусебен судар на центарот од теренот.Дисциплинската комисија го суспендираше Шапрон до крајот на сезоната за инцидентот и го пензионираше, бидејќи оваа сезона требаше да биде последна за судијата во францускиот фудбал.Диего Карлос кој учествуваше во инцидентот го прифати извинувањето и го спаси Шапрон од дополнителна финансиска казна за прекршување на фудбалските правила.Шапрон правдата во француската Прва лига ја има водено на повеќе од 400 мечеви, но јалово по скандалот кој го предизвика удирајќи фудбалер.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833