ОГЛАСИ

Новак Ѓоковиќ опериран во Швајцарија

Спорт | Свет | 02.02.2018 11:01Посети : 713

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се уште има проблеми со лакотот и покрај шест месечната пауза минатата година.Ѓоковиќ после поразот во 4-то коло на Австралија Опен од Хјен Чунг изјави дека уште го боли раката и оти ќе побара нов метод за опоравување од повредата.

Србинот многу веројатно во Цирих ја има направено потребната операција за целосно заздравување од повредата која го оддалечети од терените и од ТОП 10 на АТП листата.


Од тимот на српскиот тенисер ја немаат потврдено инфомацијата, но по сликите кои кружат низ светските медиуми се гледа Ѓоковиќ има завој на десната рака.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833