ОГЛАСИ

Озил: Срцето одлучи за Арсенал

Спорт | Свет | 02.02.2018 11:31Посети : 365

Германскиот репрезентативец Месут Озил со продолжувањето на договорот со Арсенал до 2021 година стави точка на сите шпекулации и неизвесности околу неговата клупска иднина.За ангажман на Озил најзагреан беше Манчестер Јунајтед, но клубот од Олд Трафорд извиси, откако фудбалерот одлучи да ја продолжи верноста со лондонскиот премиерлигап.

- На крајот го пуштив срцето да одлучи, а тоа одлучи за Арсенал. Секогаш говорам дека тука во Арсенал се осеќам како дома и многу сум мотивиран за следните предизвици кои доаѓаат. - изјави Германецот.

29-годишниот фудбалер во 2013 година од Реал Мадрид се пресели во Арсенал и стана еден од најдобрите асистенти во Премиер лигата. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833