ОГЛАСИ

Бизнис лига во мал фудбал во Охрид

Спорт | Охрид | 02.02.2018 11:44Посети : 1259

Јавното претпријатие „Билјанини Извори“ организира Бизнис лига во мал фудбал во која можат да учествуваат сите правни субјекти од регионов. Бизнис лигата се враќа помеѓу охриѓани, откако паузираше неколку години.


- Следејќи ги пошироките потреби на нашето општество во овој случај потребите на активните вработени во компаниите, институциите и организациите организира Бизнис лига во мал фудбал. Спортското фудбалско дружење претставува Тим билдинг за вработените и ние искрено се надеваме дека со учеството на Бизнис лигата во мал фудбал ние заеднички ќе успееме за еден чекор да ја подобриме комуникацијата, мотивацијата, продуктивноста и желбата за работа кај учесниците а со тоа и вкупната клима во самите правни субјекти. - стои во соопштениет од Ј.П. „Билјанини Извори“.

Бројот на екипите е ограничен, а повеќе информации околу пријавувањето и самата лига на контакт телефонот 078 261-164 (Владо).


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833