ОГЛАСИ

Сопреле автомобил и со безбол палка ги нападнале лицата во возилото

Вести | Охрид | 02.02.2018 11:46Посети : 3656

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „насилство“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 28-годишен охриѓанец и против друго, засега непознато лице. Како што информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, пријавените, казненото дело го сториле на 27-ми минатиот месец во 04 часот и 25 минути на улицата „Марко Нестороски“ во Охрид.Тие, движејќи се со патнички автомобил „Волксфагхен Поло“, пресретнале автомобил „Сеат Ибица“ управуван од лице од Охрид и со светлосни сигнали успеале да го застанат возилото. Веднаш потоа, засега непознатиот од застанатиот автомобил насилно ја извадил 24-годишната девојка од Охрид што била во автомобилот, додека пријавениот почнал со безбол палка да удира по автомобилот, а потоа и по возачот од возилото.


По кратко време, двајцата пријавени избегале од местото на настанот, а лицето што го возело сопрениот автомобил се упатил во Општата болница во Охрид каде му била укажана неопходна медицинска помош.


OhridNews
      


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833