ОГЛАСИ

Марез штрајкува во Лестер

Спорт | Свет | 02.02.2018 15:52Посети : 556

Еден од подобрите играчи во Лестер, Ријад Марез два дена не се појавил во тренинг кампот на „лисиците“ незадоволен од челниците на клубот да ја одбијат понудата за него од Манчестер Сити.Во последниот ден од зимскиот преоден рок Манчестер Сити официјално испратил понуда до Лестер за услугите на Марез, која била одбиена со објаснување дека е ниска. „Граѓаните“ се откажаа од ангажманот на Алжирецот и не ја зголеми понудата.

Управата на клубот втор пат спречува трансфер на Марез, откако во летниот преоден рок одби понуда висока 40 милиони евра од италијанскиот калчолигаш Рома. Лестер веднаш поведе дисциплинска постапка за Марез кој може да биде казнет со 200 000 фунти и преселба во Б екипата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833