ОГЛАСИ

Голема заинтересираност за ЗОИ во Пјонгчанг

Спорт | Свет | 02.02.2018 17:03Посети : 514

Седум дена до почетокот на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, организаторот соопшти дека се продадени околу 75 проценти од билетите.Ли Хи-Бом, претседател на организациониот комитет на Игрите, објасни дека се откупени околу 800 илјади билети од вкупно 1.07 и повика да се преземат „итни мерки“ за зголемување на продажбата на билети, особено поскапите.

- Продажбата на билети достигнаа речиси 75 проценти, но ни остануваат многу од поскапите, па мора да преземе итни мерки за да ја зголемиме нивната продажба. - изјави Хи-Бом.

Некои билети достигнуваат цена од 750 евра, а најскапите за церемонијата на Отворањето на Игрите закажана за 9 февруари чинат 1.125 евра.


Поинтересните возбудувања на ЗОИ во Македонија ќе ги пренесува Македонската радио и телевизија (МТВ).


OhridNews 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833