ОГЛАСИ

Настинка ќе го одложи дебито на Обамејанг

Спорт | Свет | 02.02.2018 18:20Посети : 250

Најновото засилување на Арсенал, Пјер Америк Обамејанг најверојатно нема да дебитира за „топчиите“ на мечот со Евертон кој се игра во сабота на Емирати стадионот (18:30ч).Причината за одложување на дебито на Габонецот е настинка. Сигурно дали ќе биде во комбинација Обамејанг за дуелот со „карамелите“ ќе се знае после лекарскиот преглед.

- Имаше температура и не тренираше многу со нас. Почна вчера, но се уште не е подготвен за настап. Но, ќе мораме да ги сочекаме лекарските прегледи кои ќе одлучат околу неговото деби. - изјави Венгер.

Обамејанг во последниот ден од зимскиот преоден рок го комплетираше трансферот од Борусија Дортмунд во Арсенал. „Милионерите“ за услугите за офанзивниот фудбалер инкасираа 56 милиони фунти.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1404 гласови (88%)

Не - 194 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833