ОГЛАСИ

Пригодна програма на градската библиотека во чест на Прличев

Култура | Охрид | 03.02.2018 07:00Посети : 1085

Во рамки на културната манифестација „Прличеви беседи“, на 6.2.2018, вторник, во 11.30 часот, пред бистата на поетот Григор Прчичев, ќе биде положено цвеќе. Беседа за Прличев ќе одржи поетот Разме Кумбароски од Друштвото на писатели на Македонија.Во рамки на „Прличевите беседи“ во националната установа библиотека Григор Прличев, во 13 часот ќе биде промовирана книгата „Сага за Охрид“ од новинарката Валентина Нелоска, по што ќе се одржи традиционалната Охридска визита.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833