ОГЛАСИ

Дрво падна врз куќа кај Св. Софија

Вести | Охрид | 03.02.2018 12:14Посети : 5676

Силниот ветер од јужен правец кој на моменти достигнува голема брзина, сруши стар бор кај црквата Св. Софија во стариот дел на Охрид, кој падна врз куќа. За среќа нема повредени, а предизвикана е материјална штета. фото Емил Јовановиќ


Борот кој буквално е прекршен оштети и една дрвена бандера која исто така се наоѓа во дворот на црквата Св. Софија. 
Локалните жители кажуваат дека најпрвин се слушнало силно пукање, а потоа и тресок. Преполовеното дрво опасно е надвиснато над локалниот пат. Веднаш до него има уште два стари бора.На местото на настанот пристигнаа екипи на ЈП „Охридски Комуналец“ кои го расчистуваат теренот.


OhridNews
фото Емил Јовановиќ


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833