ОГЛАСИ

(LIVE STREAM)Прва лига: „Галебите“ го искачуваат Кожув

Спорт | Охрид | 03.02.2018 15:54Посети : 452

Охридските кошаркари во 15-та рунда од Првата македонска кошаркарска лига гостуваат во Гевгелија кај составот на Кожув.Натпреварот во спортската сала „26 април“ е со исклучително значење за „галебите“ кои атакуваат на пласман во плејофот од кошаркарската елита.Дуелот во Гевгелија започнува во 17 часот, а директниот пренос пет минути порано. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833