ОГЛАСИ

Започна со работа "Central Irish Pub" во центарот на Охрид

Вести | Охрид | 04.02.2018 00:20Посети : 6134

Старо место, нова енергија и шема. Познатиот паб на булеварот „Македонски Просветители“ во центарот на Охрид стана "Central Irish Pub", кој официјално започна со работа вечерва.
Сопствениците на "Central Irish Pub" најавуваат враќање на стариот сјај на ова популарно градско место. За десеттина дена со работа ќе започне новата кујна во пабот, а се најавува и добра забава со музика во живо и атрактивни цени за сечиј џеб.


Аирлија!


OhridNews 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833