ОГЛАСИ

Навивач го турна судијата во базен на ватерполо меч (видео)

Спорт | Свет | 04.02.2018 09:46Посети : 574

Ватерполо мечот помеѓу Војводина и Црвена Ѕвезда во 11-та рунда од Регионалната лига го одбележа несекојдневен потег на навивач кој го турна судијата во базенот.Навивачот незадоволен од арбитражата на судијата на две секунди од крајот го турна во базенот судијата кој ја делеше правдата пред трибините. За среќа судијата помина без повреди и после излегувањето од базенот го прекина мечот.Резултатот пред крајот беше изедначен 7-7, но дисциплинската комисија веројатно мечот ќе го регистрита со службена победа за Црвена Ѕвезда и ќе следи драстична казан за домаќинот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1396 гласови (88%)

Не - 191 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833