ОГЛАСИ

FIA потврди промена на стартот

Спорт | Ф1 билтен | 04.02.2018 10:04Посети : 562

Владеачкото тело и официцијално ги потврди измените на стартот на поголем дел од европските трки за 70 минути подоцна.

Како што беше во најава FIA конечно потврди дека старот на трката во F1 е поместен за повеќе од еден сат покасно. Досега како забетониран беше терминот во 14 часот, но сега се додават 60 минути плус 10 минути наменети за ТВ куќите за емитување на реклами и да се спремат за почетокот на трката.

Промената на стартот на трката ќе влијае и на стартот на тренинзите во петок, па наместо во 10 часот ќе се стартува во 11, а истото ќе важи и за втората сесија. Сепак третиот тренинг кој се вози во сабота останува во ист термин но квалификациите се закажани за 15 часот( наместо како до сега во 14).


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833