ОГЛАСИ

Свлечишта и вода на патиштата по обилните врнежи

Вести | Охрид | 04.02.2018 10:17Посети : 498

На патниот правец А2 Кичево – Охрид, помеѓу селата Подвис и Попоец, поради вода на коловозот сообраќајот се одвива по една коловозна лента, информираат од АМСМ.


На патен правец Р – 1305 Кичево – Битола, кај селото Белица, поради свлечиште сообраќајот се одвива по една коловозна лента, а екипите на ЈП Македонија пат со механизација работат на расчистување и нормализација на сообраќајот.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со среден интензитет се бележат на планинскиот превој Буково, каде наместа има остатоци од кашест снег на коловозот по интервенцијата на екипите на ЈП Македонија пат. Врнежи од снег со слаб интензитет има на планинскиот превој Стража и во Крушево, кој во моментов не се задржува на коловозот.

Намалена видливост поради појава на магла од 150 – 200 метри има на патниот правец Велес – Катланово.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833