ОГЛАСИ

Во автомобил пронајдена прашкаста материја

Вести | Охрид | 04.02.2018 12:48Посети : 1301

На трети февруари оваа година, во 02 часот и 55 минути во Охрид, при извршен преглед во патнички автомобил марка „БМВ“ со бугарски национални ознаки, во кое се наоѓале две лица од Струга, пронајдени се една затворена и една отворена најлонска паковка со, засега непозната прашкаста материја со бела боја.- Дополнително, полициските службеници пронајдоа и една банкнота од сто евра со траги од бела прашкаста материја и еден нож на преклоп со рачка, црна боја, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.


По претходно запознавање на Јавниот обвинител и Судија за малолетници, двете лица се приведени, а пронајдените предмети со потврда, се одземени за натамошна постапка.


OhridNews 
 


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833