ОГЛАСИ

Голгетерска експлозија на Јувентус против Сасуоло (видео)

Спорт | Свет | 04.02.2018 17:17Посети : 286

Фудбалерите на Јувентус со убедлив триумф (7-0) над Сасуоло пред своите гледачи во Торино запишаа нови три бодови на табелата во 23-та рунда од италијанската Серија А.„Бјанконерите“ лесната и убедливата победа ја навија во првиот половина час постигнувајќи три погодоци. Резултатот го отвори Алек Сандро, а два пати погоди Кедира. До крајот на првите 45 минути домаќините со голот на Пјаниќ зголемија на 4-0. Во второто полувреме Јувентус ја продолжи голтерската серија и постигна нови три погодоци преку Гонзало Игуаин за вкупно седум и висока победа.Резултати: Верона - Рома 0-1, Аталанта - Киево 1-0, Болоња - Фиорентина 1-2, Каљари - Спал 2-0, Јувентус - Сасуоло 7-0, Удинезе - Милан 1-1, Беневенто - Наполи.

Табела: Јувентус 59, Наполи 57 (-1), Лацио 46 (-1), Интер 45, Рома 44...


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833