ОГЛАСИ

Неверојатно реми на Енфилд (видео)

Спорт | Свет | 04.02.2018 19:39Посети : 475

Екипите на Ливерпул и Тотенхем ги поделија бодовите во дербито од 26-та рунда во Премиер лигата ремизирајќи 2-2 на Енфилд. Дерби средбата во Ливерпул ги оправда сите очекувања со атомски фудбал и возбудувања во текот на сите 90-ет минути.„Црвените“ со голот на Мухамед Салах во судиското продолжение поведоа со 2-1, а победата на домаќините им ја „украде“ сомнителниот досуден пенал кој во погодок за реми го претвори Хари Кејн. 
Претходно, домаќините дојдоа во водство со погодок на Салах, а бројките на семафорот ги изедначи Виктор Вајнама со евроголот. Пред судиското продолжение во 88-та минута Кејн не реализираше удар од белата точка, што беше најава за „лудиот“ развој на настаните во финишот.
Ливерпул со освоениот бод се искачи на третата позиција пред Челси кој има меч помалку, додека Тотенхем со ремито ги задржа шансите за пласман во ТОП 4 на табелата во Премиер лигата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833