ОГЛАСИ

Супер лигата продолжува во март

Спорт | Македонија | 05.02.2018 08:15Посети : 254

Натпреварите и возбудувањата од пролетната полусезона во македонската ракометна Супер лига ќе продолжат во март месец.До 20 март ќе се одиграат четирите преостанати натпревари од регуларниот дел, а на 24-25 март ќе започне борбата за титулата и опстанокот во елитата.

Ракометниот клуб Охрид трета година по ред ќе учествува во плејофот и ќе биде дел од елитата. Целите, како и во претходните две сезони се завршување на местата на табелата кои водат во Европа.Покрај составот на Охрид пласман во плејофот изборија битолските екипи Пелистер и Еурофарм Работник и Тинекс Пролет, а директно таму се приклучуваат Металург и Вардар кој ја брани титулата.


Завршницата во Купот на Македонија ќе се одржи на 18-19 мај, а претходно ќе се одиграат четвртфиналните групи кои ќе дадат патниците на Ф4 турнирот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833