ОГЛАСИ

Клоп: Ако кажам што мислам за судиите ќе настрадам

Спорт | Свет | 05.02.2018 10:35Посети : 409

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп не ги коментираше одлуките на судиите кои им ја одзедоа победата на „црвените“ во дербито со Тотенхем кое заврши без победник 2-2.Главниот судија Џон Мос на асистенција од помошникот досуди сомнителен пенал кој Кејн го претвори во погодок и донесе реми за својата екипа на Енфилд.

- Двете екипи имаа евидентен квалитет и двете екипи сакаа да победат, затоа гледачите имаа можност да видат маестрален фудбал. Сепак, морам да кажам линискиот судија ја презеде улогата на ѕвезда донесувајќи одлуки место главниот арбитар. Како и секогаш ќе мора да ги пречутиме грешките, бидејќи ако кажам што мислам ќе настрадам јако, многу јако. - изјави Клоп.Ливерпул испушти одлична можност да се одлепи на табелата од Тотенхем кој е најсериозна закана за ТОП 4 екипите во Премиер лигата.


Неверојатно реми на Енфилд (видео)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1235 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833