ОГЛАСИ

АВ Охрид против Блокотехна во Купот на Македонија

Спорт | Охрид | 05.02.2018 13:44Посети : 363

Кошаркарскиот клуб АВ Охрид во 1/4 финалето од Купот на Македонија силите ќе ги одмери со тимот на Блокотехна. Куп завршницата во македонска кошарка втора година по ред ќе се игра во Кавадарци, а спортската сала „Јасмин“ домаќин ќе биде од 16 до 18 февруари.Во игра беше и градот Охрид кој пред неколку сезони беше домаќин на најдобрите клубови од нашата земја. Охриѓани минатата сезона прв пат учествуваа во завршницата од Купот на Македонија во кој претрпеа пораз од Фени Индустри во 1/4 финалето.

Двојки:

Машка конкуренција:

Работнички - Карпош Соколи

Блокотехна - АВ Охрид

МЗТ Скопје - Фени Индустри

Куманово - Гостивар

Женска конкуренција:

Бадел 1862 - Струга 2009

Вардар - Пелистер


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833