ОГЛАСИ

Џип турнеа од отворен карактер од Кичево до Охрид

Спорт | Охрид | 05.02.2018 14:15Посети : 2247

Здружението “Off Road” од Охрид на 10-ти овој месец организира турнеа од отворен тип со џипови по некатегоризирани патишта од Кичево до Охрид.- Нашата намера е да ја ставиме во функција сета природна убавина и животните текови на овој предел на современ и атрактивен начин. Збирното место е во ресторанот Мерак во Кичево, а поаѓање во 8 часот. Трасатата е долга 68км, а поминува преку село Брждани, село Турије, село Сливово, село Слатино, село Оздолени, село Сошани, село Велмеј, село Куратица, село Косел и завршува во Охрид. Авантурата ќе се заврши со свечена вечера и заедничко дружење во ресторанот Белведере. - стои во соопштениет од охридскиот клубНастанот кој го организира „Off Road“ клубот е од отворен тип и не се плаќа котизација за учество.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833