ОГЛАСИ

Нови цени на горивата

Вести | Охрид | 05.02.2018 14:19Посети : 1589

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ, малопродажните цени на горивата се намалуваат во просек за 1.21%. Цената на Еуросупер-95 ќе се зголеми за половина денар, и еден литар од ова гориво ќе чини  68 денари.Непроменета останува цената на Еуросупер-98, и еден литар од ова гориво ќе продолжи да се продава за 69.50 денари. Цената на Еуродизел горивото се намалува за еден денар, и еден литар дизел гориво од вечерва ќе чини 59.50 денари. Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе се продава за 48 денари за литар.


Со одлуката на РКЕ за 0,807 денари за килограм се намалува и малопродажната цена на мазутот М-1 НС и ќе изнесува 29,099 денари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833