ОГЛАСИ

Ди Бјаџо привремен селектор на „азурите“

Спорт | Свет | 05.02.2018 15:34Посети : 343

Селекторот на младата италијанска фудбалска репрезентација Луиџи Ди Бјаџо ќе ја предводи сениорската селекција на пријателските средби со Англија и Аргентина во март месец.Поранешниот репрезентативец и член на Рома и Интер пет години ја предводи младата селекцијата на Италија привремено ќе ја преземе селекторската палка во А репрезентацијата.

„Азурите“ останаа без селектор во ноември кога Џампаоло Вентура замина после неуспешниот бараж дуел со Шведска за пласман на Светското првенство во Русија

Ди Бјаџо ќе дебитира против Аргентина во Манчестер на 23 март, додека дуелот со Англија е четири дена подоцна во Лондон.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833