ОГЛАСИ

УЕФА и ја укина забраната на Црвена Ѕвезда

Спорт | Свет | 05.02.2018 18:00Посети : 371

Фудбалерите  на Црвена ѕвезда ќе ја имаат поддршката од навивачите на средбата со ЦСКА Москва во Белград на дуелот од 1/16 финалето во Лигата на Европа. УЕФА ја прифати жалбата на „црвено белите“ и ја симна забраната за навивачи и други симпатизери на стадионот.Аргументите на „црвено-белите“ пред Апелациониот суд на УЕФА беа прифатени, откако биле продадени 28.000 билети за натпреварот со ЦСКА, а првичната одлука за суспензија била преиначена во условна на две години, а парична казна од 50.000 евра е сведена на 30.000.

Црвена Ѕвезда претходно беше казнета со суспензија на стадионот поради банер и поддршката од навивачите за Ратко Младиќ во Борисов на дуелот со БАТЕ во групната фаза на Лига Европа.

Првиот натпревар од 1/16 финалето во ЛЕ меѓу Црвената ѕвезда и ЦСКА се игра на 13 февруари во Белград.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833