ОГЛАСИ

Тензична победа на Блокотехна во дербито со МЗТ Скопје

Спорт | Македонија | 05.02.2018 22:27Посети : 317

Кошаркарите на Блокотехна продолжија со притисокот над лидерот Работнички, откако го добија дербито со МЗТ Скопје (96-88) во 15-та рунда од Првата лига.Натпреварот помина во изедначен тек. Првата четвртина им припадна на гостите 24-18, домаќините ја добија втората со 25-17 за плус два на полувремето.

„Штрковите“ ја анулираа предноста на домаќините и четвртиот период го започна со идентичен скор на семафорот. Поуспешни беа домашните кошаркари, а во финишот дербито го одбележаа зовриените страсти кои за среќа не избија во некој поголем инцидент.

Блокотехна со триумфот дојде до 13-та победа сезонава, додека актуелниот шампион го претрпе четвртиот пораз и останува на третата позиција на табелата.


Фото: Екипа.мк
OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833