ОГЛАСИ

Пандев стрелец за Џенова во триумфот над Лацио (видео)

Спорт | Свет | 05.02.2018 22:50Посети : 896

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев постигна еден од двата погодоци за Џенова во победата (2-1) над Лацио на Олимпико во последниот меч од 23-та рунда во Серија А.„Гранде Пандев“ со погодокот во 55-та минута против својот поранешен клуб го отвори резултатот. Водството на гостите траеше само четири минути, откако Пароло го изедначи резултатот. Победата и трите бодови гостинската екипа ги осигура во 90-та минута со погодокот на Диего Лаксалт.

Со трите бодови Џенова се искачи три места на табелата и побегна од опасната зона, додека „лацијалите“ останаа на третата позиција со бод повеќе од Интер.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833