ОГЛАСИ

Челси на колена, иднината на Конте под знак прашалник (видео)

Спорт | Свет | 05.02.2018 23:09Посети : 505

Иднината на Антонио Конте на клупата од Челси е крајно неизвесна, откако лондонските „сини“ претрпеа втор убедлив пораз во Премиер лигата овој од Ватфорд (4-1) на „Викариџ Роуд“ стадионот.Фудбалерите на Челси ни одблиску не наликуваат на оние кои минатата сезона доминатно стигнаа до тронот во англискиот фудбал, а противниците максимално користат и освојуваат бодови.

Лошата ноќ за „сините“ ја најави Бакајоко кој за пет минути од 25-та до 30-та минута доби два жолти картони и ги остави на цедило своите соиграчи. Играчката надмоќност домаќините ја капитализираа пред крајот на првиот дел преку Дини кој погоди од белата точка.Во второто полувреме Челси и со играч помалку благодарение на Хазард стигна до позитивен резултат. Сепак, радоста кратко траеше и домашните фудбалери со головите на Јанмат, Делофеу и Переира го фрлија на колена шампионот.

 Челси падна една позиција во однос на почетокот на оваа 26-та рунда, додека „стршлените“ се зацврстија на средината од табелата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833