ОГЛАСИ

Дејан Блажески-шеф на кабинетот на министерот за здравство

Вести | Охрид | 06.02.2018 14:34Посети : 4579

Министерот за здравство, Венко Филипче, го комплетира својот кабинет. Шеф на кабинетот ќе биде охриѓанецот Дејан Блажески, кој претходно беше назначен за надворешен соработник во кабинетот на Министерот.Триесет и шест годишниот Дејан Блажески има дипломирано на економскиот факултет на УКИМ, магистер е за јавни здравствени системи и докторант во областа на стратегии за управување со здравствената заштита на истиот универзитет.


Дејан Блажески е поранешен советник во градското Собрание на Охрид и активен општествен деец.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833