ОГЛАСИ

Јавна расправа за предлог измените на законот за угостителска и туристичка дејност

Вести | Охрид | 06.02.2018 15:35Посети : 1072

Секторот за Туризам и ЛЕР при општина Охрид организира јавна расправа околу заклучоците за предлог измени на законите за угостителска и туристичка дејност. Јавната расправа ќе се одржи во четврток, 8-ми февруари со почеток во 12 часот во малата сала на општинската зграда.На дневен ред ќе бидат предлог измените на Законот за туристичка дејност и Законот за угостителска дејност, предлог измената и дополна на Законот за такса за привремен престој, предлог мерките и активности за проблемите со кои се соочува туристичкото стопанство и подобрување на условите за патување на луѓето.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833