ОГЛАСИ

Фудбалер на Рома остранет од екипата поради сообраќајна несреќа

Спорт | Свет | 06.02.2018 18:01Посети : 380

Фудбалерот на Рома, Бруно Перес се соочи со остранување од екипата поради сообраќајната несреќа која ја имаше минатиот викенд. Перез под дејство на алокохол се чукна со својот скап автомобил марка Ламбурџини и предизвика голема материјална штета. Италијанската полиција за сообраќајниот инцидентет фудбалерот го казна со 800 евра, но поголема казна доби од Рома која одлучи да го острани од екипата одредено време. „Волчицата“ ригорозно ги казнува своите фудбалери за неспортски испади надвор од теренот. За недозволеното забавување на најлудата ноќ Раџа Нанголан доби финансиска казна и натпревар суспензија. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833