ОГЛАСИ

Убедлив триумф на „баварците“ за пласман во ТОП 4 во Купот (видео)

Спорт | Свет | 06.02.2018 21:03Посети : 260

Фудбалерите на Баерн Минхен први обезбедија пласман во полуфиналето во Купот на Германија победувајќи го Падербон со 6-0 во четвртфиналето.„Баварците“ на дело го покажаа својот квалитет и му одржаа час по модерен фудбал на домашниот состав. Избраниците на Хуп Хејнкес постигнаа по три голови во едно полувреме за убедлива победа (6-0).Преостанатите полуфиналисти во Купот на Германија ќе се дознаат по четвртфиналните дуели помеѓу Баер Леверкузен - Вердер Бремен, Ајнтрахт Франкфурт - Мајнц, Шалке - Волфзбург.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833