ОГЛАСИ

Новитетот во Премиер (ќе) ги израдува фудбалерите и менаџерите

Спорт | Свет | 07.02.2018 08:15Посети : 651

Паузаата помеѓу двете полусезони која челниците во Премиер лигата сакаат да ја воведат во најсилната лига во Англија ќе ги растажи навивачите, а многу ќе ги израдува менаџерите и фудбалерите.Водечките луѓе при договарањето на новиот телевизиски пакет ќе ја вметнат и паузата која долго време ја бараат фудбалерите и менаџерите во Премиер лигата.

Во сите национални следи пауза околу новогодишните празници, а англичаните тогаш имаат од три до четири натпревари неделно што е неиздржливо темпо за фудбалерите.

- Разговаравме со Фудбалската федерација на Англија за барањата кои ги имаат фудбалерите и менаџерите. Гледаме да најдиме решение и да им дадеме одмор на сите чинители во најсилната лига во светот. - стои во соопштението од Премиер лигата.Промени на ова поле до крајот на 2018/19 сезоната нема да има, бидејќи до тогаш е важечкиот договор со Скај спорт за телевизиските права.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833