ОГЛАСИ

УЕФА ја одби жалбата на Реал Мадрид

Спорт | Свет | 07.02.2018 09:02Посети : 398

Дисциплинската комисија во УЕФА ја одби жалбата на Реал Мадрид за казната на Дани Карвахал кој ќе мора да паузира уште еден меч во Лигата на Шампиони.Дефанзивецот намерно доби жолт картон на натпреварот против АПОЕЛ од претпоследното коло во групната фаза од елитното натпреварување за да избегне евентуална суспензија во нокаут фазата. Дисциплинската комисија на УЕФА покрена постапка не му прогледа низ прсти и го казни да не игра на два натпревари.

Првиот натпревар што го пропушти беше во групната фаза против Борусија Дортмунд, а вториот ќе биде со Пари Сент Жермен во 1/8 финалето кој ќе се одигра во Мадрид. 


Тренерот на „кралевите“, Зинедин Зидан ќе мора да бара друго решение за десната бековска позиција, бидејќи Карвахал е прв и сигурен избор во почетната формација.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833