ОГЛАСИ

Основците од „Христо Узунов“ во посета на локалната самоуправа

Вести | Охрид | 07.02.2018 16:05Посети : 1319

Четвртоодделенците од ОУ „Христо Узунов“, денеска ја посетија општинската зграда. Во големата сала беа пречекани од градоначалникот, Јован Стојаноски, кој ги запозна со основните функции и работата на Локалната самоуправа, а потоа одговараше и на прашањата што беа упатени до него.
Учениците беа и во кабинетот на градоначалникот, каде се запознаа со неговата работа, а посетија  и неколку одделенија од локалната администрација. Посетата на основците е во рамки на наставниот предмет општество, при што учат за функционирањето на локалната самоуправа.


OhridNews

 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833